Aplikacje mobilne, autorstwa Appen Karpaty, wykorzystują usługę geolokalizacji użytkownika, niezbędną do określania jego pozycji względem szlaku turystycznego. Dane te nie są zapisywane, czy przekazywane gdziekolwiek. Aplikacje mogą wykorzystywać funkcję aparatu fotograficznego urządzenia – np. do skanowania kodów kreskowych i QR. Właścicielem firmy jest Helena Bochyńska-Kubisa. Właściciel zastrzega prawo do zmiany niniejszej polityki prywatności w trakcie […]
Mapy turystyczne
Nasze mapy od formatu A3 do B1 bazują na podkładach topograficznych firm kartograficznych lub – w coraz większym stopniu na danych tworzących domenę publiczną OpenStreetMap. Druk i składanie map odbywa się w specjalistycznej drukarni kartograficznej na papierach G-print i z ewentualnym laminowaniem mapy.
Ważnym elementem naszych map są atrakcyjne opisy krajoznawcze bogato ilustrowane zdjęciami atrakcji i przyrody. Często mapa drukowana jest częścią pakietu wraz z przewodnikiem i ewentualnymi multimediami.
Mapa ścieżek turystycznych
i przyrodniczych
Nadleśnictwa Baligród
Mapa turystyczna w skali 1:30 000 przedstawia obszar Nadleśnictwa Baligród w Bieszczadach Niskich ze szlakami pieszymi rowerowymi oraz punktowymi atrakcjami turystycznymi. Na rewersie znajdują się mapy w skali 1:25 000 Doliny Łopienki oraz Doliny Rabskiego Potoku z opisem przebiegu ścieżek turystycznych i przyrodniczych a także wielu wyjątkowych miejsc związanych z przyrodą i historią tej części Bieszczadów.
Mapa szlaków turystycznych Tatr Polskich
Praktyczna mapa kieszonkowa na podkładzie topograficznym przedstawia przebieg szlaków turystycznych w Tatrach Polskich i opisuje ich główne atrakcje.
Na rewersie mapy opisane są główne doliny tatrzańskie oraz schroniska a także przykładowe wycieczki górskie. Dostępna w schroniskach tatrzańskich mapka stanowi uzupełnienie naszej aplikacji na telefony komórkowe – nawigacji turystycznej GPS i przewodnika po tatrzańskich szlakach – „Zdobądź Tatry”.
Dystrybucją mapy zajmuje się nasze wydawnictwo Appen Karpaty.
Atlas turystyczny
Nad Czarną i Kamienną
Atlas turystyczny obejmuje obszar północnej części województwa świętokrzyskiego – obszar dawnego zagłębia staropolskiego.
Końskie, Stąporków, Rejów, Brody, Starachowice, Ostrowiec – przez ponad 200 lat wzdłuż tej linii płonęły dzień i noc wielkie piece, stąd pochodziło żelazo na broń, narzędzia, maszyny parowe i drogi żelazne Królestwa Polskiego. Ten staropolski przemysł, wykorzystujący zasoby łatwo dostępne – płytkie złoża, energię niewielkich rzek i drewno opałowe z rozległych połaci okolicznych lasów, rozproszony, komponował się harmonijnie w krajobraz dolin rzecznych i zbiorników wodnych otoczonych lasami. Nie tak wiele zostało po nim pamiątek, tym większą mają wartość te, które się zachowały – jak Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Kuźnia Wodna w Starej Kuźnicy, Zakład Wielkopiecowy w Starachowicach.
Dystrybucję atlasu prowadzi Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
Mapa turystyczna
Ojczyzna Żeromskiego
Góry Świętokrzyskie
Ojczyzna Żeromskiego to miejsca w Górach Świętokrzyskich związane z jego dzieciństwem i młodością. Ciekoty, gdzie stał stary, kryty gontem dwór, jego rodzinny dom, cała dolina Wilkowska, odcięta jak pisał od reszty świata pasmem gór z Dąbrówką i Radostową. To widoczna z każdego zakątka tej ziemi Łysica z leżącą u stóp Świętą Katarzyną. To wąwóz Lubrzanki, a poza nim wzgórza opadające w kierunku Kielc i Leszczyny gdzie Żeromski pochował swoich rodziców.
Mapa turystyczna w skali 1:50 000 przedstawia obszar położony wokół Gminy Masłów w zachodniej części Gór Świętokrzyskich. Opisuje ścieżki spacerowe i dydaktyczne, a także szlaki turystyczne piesze i trasy rowerowe.
Dystrybucją mapy, podobnie jak przewodnika turystycznego zajmuje się Gmina Masłów.
Mapa krajoznawcza
Perły Korony Beskidu Sądeckiego
Ziemia Sądecka ma dwa oblicza. Na północy, pomiędzy Nowym Sączem a Grybowem rozciąga się gęsto zaludniona kraina Pogórzy i wzniesień gór Beskidu Niskiego, podzielona szerokimi dolinami Dunajca i Białej oraz ich dopływów. Lasy zachowały się tu na grzbietach wzniesień, niżej ciągną się pola uprawne i sady. To KORONA SĄDECKA. Zabytkowe kamienne kościółki i drewniane cerkiewki to charakterystyczny element krajobrazu Korony Sądeckiej, podobnie jak przydrożne kapliczki i krzyże. O dramatycznej historii XX wieku przypominają cmentarze wojenne i miejsca pamięci.
Ku południowi góry stają się wyższe a doliny ciaśniejsze. Większą część obszaru Beskidu Sądeckiego pomiędzy Popradem a Kamienicą Nawojowską stanowią dobrze znane turystom górskie lasy. Przez wieki była to kraina pasterska, ale od ponad stu lat przyciąga rzesze gości dzięki wodom leczniczym rozsławianym przez uzdrowiska nad Popradem: Piwniczną, Wierchomlę, Żegiestowem, Muszyną. Razem z Rytrem to PERŁY BESKIDU SĄDECKIEGO, podobnie jak królowa tutejszych wód – Krynica-Zdrój i leżące nad Kamienicą Nawojowską – Łabowa i Nawojowa.
Mapa turystycznaZiemia Grybowska
Mapa turystyczna w skali 1:35 000 przedstawia obszar gminy Grybów gdzie łagodne wzniesienia Pogórza Ciężkowicko-Rożnowskiego przechodzą w góry Beskidu Niskiego, nazywanych tu Górami Grybowskimi. Jedne i drugie przecina rzeka Biała, tworząc wyjątkowy krajobraz, w którym zachowało się wyjątkowo wiele cennych pamiątek z długiej historii tej ziemi.
Mapa zawiera opis skarbów kultury ziemi Grybowskiej, opis spaceru po Grybowie, opis szlaków turystycznych oraz dalej położonych miejsc w regionie.
Promujemy wyjątkowe miejsca
Choć miejsce to znane jest głównie jako Witulin, czyli założona przez rodziców Witolda Gombrowicza fabryka tektury, to tutejsza działalność przemysłowa rozpoczęła się od zakładów wydobycia i obróbki kamienia budowlanego zorganizowanych przez dziadka Witolda – Ignacego Leona Kotkowskiego.
Miejscowa legenda głosi, że kiedy wojska polskie wracały spod Wiednia, w tutejszym kościele pw. św. Stanisława służył do mszy sam Jan Sobieski. Już wówczas kościół był wiekowy. Ten najstarszy na Podtatrzu kościół, został zbudowany na początku XIV wieku i w swoim głównym rysie architektonicznym ma charakter gotycki. Dzisiaj, pięknie odnowiony, otoczony białym murem i zadbaną […]