Aplikacje mobilne, autorstwa Appen Karpaty, wykorzystują usługę geolokalizacji użytkownika, niezbędną do określania jego pozycji względem szlaku turystycznego. Dane te nie są zapisywane, czy przekazywane gdziekolwiek. Aplikacje mogą wykorzystywać funkcję aparatu fotograficznego urządzenia – np. do skanowania kodów kreskowych i QR. Właścicielem firmy jest Helena Bochyńska-Kubisa. Właściciel zastrzega prawo do zmiany niniejszej polityki prywatności w trakcie […]
Filmy promocyjne
Nasz film to najczęściej pięciominutowa opowieść o atrakcjach turystycznych promowanego obszaru. Nowoczesne, dynamiczne ujęcia „płynącą” kamerą (wykorzystanie glide-kam’u) ilustrowane są atrakcyjną i dokładnie zharmonizowaną z obrazami muzyką oraz komentarzami lektora.
Dostępny w serwisie YouTube i polecany sobie wzajemnie przez internautów film może być pierwszą informacją o promowanym obszarze turystycznym dla wielu z nich.
Biorąc pod uwagę współczesne realia internetu staramy o jak największą zwięzłość tej opowieści a pozytywne komentarze widzów potwierdzają skuteczność tego podejścia.
Film może zachęcać do skorzystania z innych elementów pakietu promocyjnego – przewodnika książkowego, przewodnika mobilnego, mapy internetowej.
Korona Sądecka
Pomiędzy Białą a Dunajcem
Kotlina Sądecka, skłony Beskidu Wyspowego, Pogórze Rożnowskie, Beskid Niski – w sąsiedztwie Nowego Sącza. Krajobrazy, zabytki, folklor.
Jeśli szukasz miejsca na weekend lub na wakacje w górach obejrzyj koniecznie nasz krótki film. Łatwiej wyobrazisz sobie miejsca, o których opowiadamy w przewodniku on-line.
Korona Sądecka zaprasza!
Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach
To jedyne w swoim rodzaju ruchome muzeum, którego eksponaty dosyć często zobaczyć można na ulicach Warszawy, jako stylowe kabriolety i limuzyny z lat dwudziestych ubiegłego wieku, czy charakterystyczny londyński autobus doubledecker.
Wśród pieczołowicie odrestaurowanych i w większości sprawnych technicznie eksponatów znaleźć można takie perełki, jak arystokratyczny Packard Landaulet, potężny ZIS 110 Stalina, czy wyścigowe BMW DIXI z 1928 roku.
Piróg kręci ze Sztetlem
Michał Piróg, znany tancerz spacerując po Warszawie, pokazuje jak wykorzystać można mobilnie olbrzymie zasoby informacji o miejscach i ludziach związanych z kulturą żydowską, jakie gromadzi portal Wirtualny Sztetl.
Posługując się telefonem komórkowym z internetowym dostępem do portalu wędrujemy za Michałem od synagogi poprzez cmentarz żydowski aż do powstającego budynku Muzeum Historii Żydów Polskich.
Podkowa Leśna i okolice na weekend
Do Podkowy Leśnej można oczywiście dojechać z Warszawy samochodem, ale klimat tego miejsca szybciej odczują ci, którzy wybiorą podróż legendarną kolejką WKD, która zaczyna swój bieg na stacji WKD Śródmieście przy Dworcu Centralnym w Warszawie.
Stacja Podkowa Leśna Główna choć skromna, oddaje świetnie charakter tego miejsca – praktyczny minimalizm w dobrym stylu. Całość urządzenia niewielkiej stacyjki powstała w tym samym czasie, co sama linia WKD i służy kolejnym pokoleniom mieszkańców Podkowy stając się nieformalnym symbolem miasta ogrodu. Stąd zaczyna się spacer po mieście – ogrodzie.
Cieszyńska Kraina
Ze wzgórza Kaplicówka nad Skoczowem objąć można wzrokiem rozległą Cieszyńską Krainę – piękną gościnną ziemię z różnorodnością krajobrazów i bogatym dziedzictwem historii – historii Śląska Cieszyńskiego.
Z pokrytego lasami Beskidu Śląskiego wypływa Wisła, przecinając wzniesienia pogórza w rejonie Skoczowa i wypływając na skraj Kotliny Oświęcimskiej gdzie pomiędzy lasami i łąkami aż po Jezioro Goczałkowickie lśnią dziesiątki stawów rybnych.
Trasy piesze i rowerowe, akweny wędkarskie, spacery i zwiedzanie zabytków i wiele innych atrakcji czeka na turystów w gościnnej Cieszyńskiej Krainie.
Szwajcaria Kaszubska
Legendarna kraina pokryta lasami, poprzecinana rynnami długich jezior i pasmami wysokich wzniesień. Malownicza, pełna uroku Szwajcaria Kaszubska z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze turystów.
Zwiedzanie skansenu w Szymbarku z najdłuższą na świecie deską i słynnym domem stojącym na głowie to jedna z wielu atrakcji i możliwości aktywnego wypoczynku. Jazda konna, Nordic walking, wycieczki rowerowe, czy park linowy to atrakcje na każdą pogodę.
Ale w gorące, letnie dni najprzyjemniej jest nad wodą. Czyste jeziora z pięknymi plażami i wieloma przystaniami żeglarskimi i szlakami kajakarskimi są głównym walorem krainy.
Busko-Zdrój
Punktem centralnym uzdrowiska jest kwiatowy ogród francuski przed głównym wejściem do Łazienek, czyli Sanatorium Marconi.
W pogodne dni kuracjusze korzystają z uroków ogrodu w Parku Zdrojowym. To tutaj w alejkach i na stylowych ławkach wokół fontanny, symbolicznego centrum uzdrowiska, toczy się niespiesznie główny nurt jego życia. Kuracjusze spacerują, rozmawiają, pogrążają się w lekturze – nie przerywając popijania leczniczych wód.
Zdobądź Tatry
Pokazowa wycieczka z Kasprowego Wierchu przez Kopę Kondracką do Doliny Małej Łąki w Tatrach Polskich.
Film pokazuje funkcjonalność nawigacji turystycznej GPS oraz przewodnika po tatrzańskich szlakach – aplikacji na telefony komórkowe. Dzięki aplikacji, bez sięgania po mapę śledzić można nazwy i wysokości mijanych przełęczy i szczytów. Można również śledzić w procentach postęp zaplanowanej wycieczki, pozostały do jej końca techniczny czas – oraz co ważne, czas pozostający do zmierzchu.
Wycieczka odbywana jest przy dobrej widoczności – lecz jak na grani radzić sobie przy zmianie pogody i mgle? Sprawdźcie aplikację „Zdobadź Tatry” w AppStore.
Busko-Zdrój
Ten krótki film z nastrojową muzyką w tle, przedstawia krajobrazy i klimaty Małopolskich Parków Krajobrazowych.
Promujemy wyjątkowe miejsca
Choć miejsce to znane jest głównie jako Witulin, czyli założona przez rodziców Witolda Gombrowicza fabryka tektury, to tutejsza działalność przemysłowa rozpoczęła się od zakładów wydobycia i obróbki kamienia budowlanego zorganizowanych przez dziadka Witolda – Ignacego Leona Kotkowskiego.
Miejscowa legenda głosi, że kiedy wojska polskie wracały spod Wiednia, w tutejszym kościele pw. św. Stanisława służył do mszy sam Jan Sobieski. Już wówczas kościół był wiekowy. Ten najstarszy na Podtatrzu kościół, został zbudowany na początku XIV wieku i w swoim głównym rysie architektonicznym ma charakter gotycki. Dzisiaj, pięknie odnowiony, otoczony białym murem i zadbaną […]